Návšteva v partnerskom cirkevnom zbore

Cirkevníci z Cirkevného zboru ECAV Piešťany navštívili dňa 11. 9. 2016 partnerský Cirkevný zbor v Uhorskom Hradišti. Cestou sme sa zastavili v múzeu Jána Ámosa Komenského v Uhorskom Brode, kde sme si priblížili život a dielo tohto učiteľa národov a biskupa Jednoty bratskej. V Uhorskom Hradišti nás privítali v modlitebni Česko-bratskej cirkvi evanjelickej, kde sme sa spolu pomodlili, pohostili a zotrvali vo vzájomných rozhovoroch.

Popoludní sme mali možnosť pozrieť si pamiatky mesta, počúvať ľudovú hudbu v podaní viacerých kapiel, ktoré práve v ten deň spríjemňovali atmosféru v meste. Absolvovali sme tiež výlet loďou po rieke Morave.

V podvečer sme sa zúčastnili ekumenických služieb Božích na nádvorí bývalej väznice, kde boli väznení politickí väzni. Niektorí z nich alebo ich potomkovia boli aj osobne prítomní. Bol to hlboký zážitok práve v takýchto priestoroch počúvať Božie slovo, kde sa udiali mnohé krivdy a prenasledovania aj pre vieru.

Tento deň nás utvrdil vo viere v Pána Boha a rozhojnil vo vzájomnej láske.