Jubilanti 2023

EVANJELICI CIRKEVNÉHO ZBORU ECAV PIEŠŤANY SI UCTILI JUBILANTOV

A SENIOROV V MESIACI OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM Tím dobrovoľníkov z občianskeho združenia SVETLO NÁDEJE v spolupráci s cirkevným zborom ECAV v Piešťanoch zorganizoval aj tento rok tradičné podujatie stretnutie jubilantov a seniorov cirkevného zboru, v piatok, 20.10.2023 o 15:30 hod. Podujatie začalo prisluhovaním sviatosti Večere Pánovej v Evanjelickom kostole a krátkou kázňou zborového farára ThDr. Branislava Dolinského a pokračovalo ďalším programom v Zborovom centre Betezda. Speváci spevokolu vystúpili s dvomi piesňami: Ja chválim môjho Boha Spievajte všetky národy. Pozdrav pre jubilantov a príležitostnú báseň predniesla bývalá dozorkyňa cirkevného zboru RNDr. Zuzana Šandriková a pani poddozorkyňa cirkevného zboru Ing. Viera Remiášová prečítala príhovor od pani dozorkyne Mgr. Natálie Šestákovej, PhD.: „Vážení jubilanti, milé sestry, milí bratia! Teší ma, že sa Vám môžem prihovoriť. Mnohí z Vás sa dožívajú  významného životného jubilea a požehnaného veku. Myslím si však, že ste tu mnohí, ktorí sa v mysli cítite omnoho mladšie, ako ste v skutočnosti. S podaktorými z Vás som zažila obohacujúce a veselé rozhovory, dokonca aj príhody, ktoré ma o tom presvedčili. Želám Vám teda z celého srdca, aby ste si s Božou pomocou uchovali zdravie, silu, vitalitu, radosť a veselosť a aby ste ich odovzdávali druhým ľuďom, najmä tým, ktorí to potrebujú. Pretože je nesmierne vzácne a krásne, ak sa starší ľudia povznesú nad bolesti i malichernosti každodenného života a vidia seba i svet z nadhľadu, z inej perspektívy... Nech Vám k tomu dopomáha Pán Boh! Zaiste aj hudobným programom, vystúpením hudobníka a speváka Pavla Latáka, ktorý Vás čaká, Vás chceli tvorcovia dnešného dňa obveseliť! Ešte raz Vám prajem všetko dobré, najmä hojnosť Božieho požehnania v každej oblasti, veľa zdravia, pokoja a lásky.
So srdečným pozdravom      Natália Šestáková,    zbor. dozorkyňa"
K váženým hosťom podujatia patrili evanjelický farár a emeritný senior Miroslav Jäger s manželkou Editou Jägrovou, ktorý prítomným zaspieval krásny Starosloviensky Otčenáš a pán Ján Blaha, bývalý člen spevokolu Coro Laudamus, ktorý tiež všetkým prítomným zaspieval na záver dve krásne piesne. Záverečnú modlitbu predniesol farár Mgr. Ľuboš Trnavský. V rámci podujatia boli tiež ocenení  jubilanti s okrúhlym výročím narodenia. O dekoráciu stolov kvetinami sa postarala kantorka cirkevného zboru Ing. Melánia Masaryková a pohostenie spolu s tímom ochotných sestier organizovala Elena Fridrichová. Ďakujeme touto cestou všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu podujatia a tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami !

JUBILANTI október 2023