Detský tábor v Piešťanoch

Cirkevný zbor ECAV na Slovensku v dňoch 16.-20. 7. 2018 zorganizoval denný tábor pre deti. Konal sa pod vedením zborového predsedníctva ThDr. Branislava Dolinského a Mgr. Natálie Šestákovej a za pomoci ďalších ochotných sestier a bratov zo zboru i rodinných príslušníkov.Každý deň sme začínali biblickým príbehom, či už zo Starej alebo Novej zmluvy. V blízkom parku deti mnoho súťažili a hrali hry, v ktorých si vyskúšali svoje schopnosti a zručnosti.V miestnych múzeách zase spoznávali rôzne predmety i to, ako sa žilo v minulosti.Počas tábora sme navštívili aj známu jaskyňu pri Piešťanoch a deti mohli pozorovať lesnú zver vo viacerých oborách. Tiež sme navštívili dcérocirkev Novú Lehotu, ktorá sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí Považského Inovca, kde sme boli srdečne privítaní. Pri tvorivých dielňach mali deti zase možnosť vyrábať zvieratká z biblických príbehov. Nechýbala ani hudba s kresťanskými nábožnými piesňami. Týždeň sme ukončili spoločnou opekačkou pri rieke Váh a odovzdaním diplomov účastníkom tábora.

Ďakujeme Pánu Bohu za všetko požehnanie i všetkým dobrovoľníkom.