Letná biblická škola 2009

V cirkevnom zbore v Príbovciach sa uskutočnila počas horúcich júlových dní Letná biblická škola. Podujatie, ktoré sa stalo za posledné roky významným vnútromisijným počinom nášho cirkevného zboru opäť potvrdilo svoju opodstatnenosť, ktorej zmyslom je zapáliť srdcia našich detí pre Pána Ježiša Krista. Tento motív, ukotvený symbolickým výstupom na horu, prišli opäť pomôcť zvestovať naši priatelia z partnerského cirkevného zboru, First lutheran church Fargo, North Dakota z USA. Boli sme šťastní, keď sme našich priateľov mohli privítať v našom chráme Božom, aby sme vyprosili požehnanie od nášho Otca nebeského, skrze ktorého sme spoločné dielo mohli začať. Prijali sme celkom symbolicky dary kalicha a pateny, aby sme sa v nasledujúcich dvoch týždňoch mohli nechať unášať dobrodružstvom viery, plného lásky, pokoja, entuziazmu a nádeje, že náš Boh je s nami a Jeho dielo milosrdenstva nepozná hraníc. Spoločne s nimi sme mohli viesť a biblicky vzdelávať viac ako sto detí, ktoré si otvorili srdcia pre Pána Ježiša a vzájomne sa obohacovať skúsenosťami viery, ale aj odlišnosťami našich kultúr, spôsobov a bytia. V Božom slove, speve, scénkach, hrách, či športoch nás Duch Boží uisťoval o našej vzájomnosti, o tom, že naše snaženia a životy nájdu svoj skutočný zmysel a hĺbku, len vtedy, keď sú žité v Kristu a pre Krista. A potom aj angličtina, ktorú nás počas oboch týždňov našich priatelia učili znela zrozumiteľnejšie a pochopiteľnejšie, pretože bola podávaná láskou tých, ktorí milujú Boha. Ani sme sa nenazdali a bola záverečná párty. Slová lúčenia nezneli ako frázy a my sme naozaj uverili, že sa o rok uvidíme znovu. Pretože ten čas bol požehnaný, ten čas bol naplnený, ten čas mal zmysel. Vďaka priatelia, vďaka Pane Ježiši.