Služby Božie v najbližšom období

Služby Božie sa začnú v našom cirkevnom zbore opäť konať od 4. nedele po Veľkej noci od  10. 5. 2020 o 09. 30h.  V kostole budú vyznačené miesta na sedenie, bude možné viac využiť aj zborovú sieň. Pri vstupe bude dezinfekcia. Prosíme o zachovávanie hygienických opatrení.

Predsedníctvo Cirkevného zboru  ECAV Piešťany

Treba zachovávať tieto obmedzenia:

vstup do kostola možný len v rúšku, resp. s prekrytím horných dýchacích ciest

- pri vchode do kostola treba zabezpečiť dezinfekciu rúk pre tých, čo neprišli v rukaviciach

- lavice obsadzovať minimálne v 2-metrových rozstupoch s výnimkou členov jednej domácnosti

- zabezpečiť vetranie v kostole a dezinfekciu kľučiek a ďalších kontaktných plôch (kľučiek, lavíc, spevníky, ak sa používajú spoločné atď.)

- po bohoslužbe vychádzať z kostola v minimálne 2-metrových rozstupoch a pri východe si nepodávať ruky

- pri Večeri Pánovej sa telo Kristovo podáva iba do ruky komunikanta a nesmie sa piť z jedného kalicha

- odporúčanie uprednostniť pred spevom recitatívnu formu

- spomenuté obmedzenia platia aj pre svadby