Piešťanci na Kirchentagu v Hamburgu

V dňoch 1.-5.mája 2013 sa konali v Hamburgu 34.nemecké evanjelické dni- Kirchentag. Zúčastnila sa na nich aj skupinka 13 členov piešťanského zboru ECAV na Slovensku pod vedením zb. farára Mgr.Dolinského a zb. dozorcu MUDr. Masaryka. Ubytovanie v rodinách zabezpečila sestra Tomková vďaka svojim kontaktom v Nemecku a s dopravou a registráciou účinne pomohol brat Lothar Walter. Zloženie účastníkov bolo veľmi pestré – od 15 do 78 rokov, ale v rámci nesmierne bohatého programu 34.DEK si mohol nájsť každý, čo ho zaujímalo. Fascinujúca bola obrovská masa ľudí, ktorá sa zúčastňovala na jednotlivých podujatiach. Mnohí sa preto do preplnených sál a kostolov ani nedostali. V mysliach Piešťancov najviac rezonovali ekumenické medzinárodné bohoslužby v kostole sv. Petra, večer svetiel s ekumenickou komunitou z Taize, vystúpenie kancelárky Angely Merkelovej na jednom z mnohých diskusných fór, mladí boli zase fascinovaní množstvom koncertov rôzneho žánru, ale aj návštevou repliky Noemovej archy, ktorá kotvila v prístave, na palube ktorej si mohli osviežiť biblické histórie stvárnené formou dobových sôch. Piešťanci prijali pozvanie i od zástupcov Českobratskej cirkvi evanjelickej na Český večer, ktorému predchádzala Večera Pánova.. Z Hamburgu sme odchádzali plní dojmov a naplnený posolstvom lásky a spolupatričnosti. Prehĺbila sa i naša viera, že Pán Boh sa o nás tak stará, že nemáme nedostatku / 2M 16, 18/, ako znela aj ústredná myšlienka Kirchentagu. Zároveň sa takto posilnili aj naše zborové vzťahy.